Stichting Blauwe Vogel
Over Stichting Blauwe Vogel
Stichting Blauwe Vogel ’74 sport biedt wekelijks judo en zwemmen aan voor kinderen met een lichamelijk beperking.
Er wordt gesport in sportcomplex Merwestein te Nieuwegein. Dat vindt plaats vanaf de eerste zaterdag in oktober t/m de laatste zaterdag in april. De vaste wekelijkse sportactiviteiten bestaan uit: zwemmen en judo.
De doelstelling van Stichting Blauwe Vogel ’74 is: kinderen met een lichamelijke functiebeperking, d.m.v. “recreatieve sport en ontspanning” uit hun isolement halen en jong te leren “hun plaats in de maatschappij te veroveren” te integreren.
Geschikt voor mensen met de volgende beperkingen:
Zwemmen
Zwemmen in een extra verwarmd bad, waarin de kinderen voorzien van bandjes en in bootjes en met veel ander spelmateriaal, kunnen stoeien en spelen met elkaar en waar indien zij dit wensen ook zwemles gegeven wordt.
Ook dit jaar hebben enkele kinderen een diploma gehaald.
Afgelopen zomer hebben een aantal deelnemers gedoken in buiten water. Onder begeleiding van onze duikinstructeurs zijn zij een gehele dag gaan duiken. Dit was een fantastische ervaring!
Rooster
Geschikt voor mensen met de volgende beperkingen:
Judo
Ook deze groep is het afgelopen jaar weer gegroeid en ook hier werden diploma’s gehaald. Er werd deelgenomen aan verschillende wedstrijden en toernooien.